• Fotky na školní web

• Během školního roku se koná poměrně velké množství akcí. Budeme rádi, když z akcí budete pořizovat pár snímků a posléze nám je předávat. nSnímky budeme nahrávat na školní web.

Pro nahrávání fotek má ale web určitá pravidla, která je potřeba dodržet a v mých silách není všechny fotky upravovat. Provedu tedy jen jejich kontrolu.

Seznam pravidel jsem popsal níže. Kdo už nějaké fotky přidal a ještě nejsou na webu, koukněte se prosím do složky s fotkami a uvidíte tam můj komentář, co je třeba upravit.

Zásady pro přípravu fotek na školní web

Velikost fotky - Velikost by měla být cca do 10 000 kB (10 MB). Když máte nastavené mobily na vysoká rozlišení (4K a podobně), vznikají děsně veliké fotky. Pro běžné zobrazení fotek je toto rozlišení absolutně zbytečné. Jen fotka zabírá hodně místa v paměti. Běžné rozlišení Full HD či HD je plně postačující.

Pokud už jste velké fotky nafotili, je možné si je zmenšit např. v programu Malování, který máte všichni v notebooku.

Zmenšení fotky v Malování.

Formát (Typ) fotky - fotka musí mít typ JPG nebo JPEG. Zejména mobily od Applu se musí na tento formát nastavit. Z výroby je nastaven jiný formát.

Množství fotek, třídění fotek - Prosím o podrobné třídění fotek. Ponechte jen ti kvalitní a nerozmazané. V případě vícero kusů stejných nebo podobných fotek, vyberte jen ty nejlepší. Z každé akce stačí max. 20 nejlepších fotek. Je zbytečné míti kvanta stejných. Hodně fotek jen zabírá zbytečně místo a nikdo si je pak stejně neprohlídne všechny, protože umře nudou.
      Pokud máte ve třídě někoho, kdo má vyloženě v rámci GDPR odmítnuté zveřejňování fotek, tak fotky s ním odstraňte.

Kam nahrát – Nahrávejte na školní disk Kantoři (K:), který najdete v záložce Tento počítač. Dále webové stránky -> fotografie (vložte datum, název a krátký popis akce). Do této složky vytvoříte novou složku s vašimi fotkami.

Fotky nahrávejte co nejdříve po dané akci. Zveřejňovat budeme jen fotky z daného školního roku. Pokud přidáte nějaké starší, budou smazány. Fotky, které jsou nahrané na webu, jsou přesunuté do složky nahráno.

Co když něco fotky nesplňujíNejsou nahrané na web. Koukněte se do složky s fotkami a za název složky jsem vám vložil komentář, co je třeba upravit. Buď fotky upravte, nebo odstraňte.