• Provoz školní jídelny

jídelní lístek:

JIDELNI_LISTEK_OD_5.4._DO_9.4.2021.PDF

JIDELNI_LISTEK_OD_12.4._DO_16.4.2021.PDF

Žáci 3. – 9. tříd (distanční výuka) mají od 4. 1. obědy hromadně odhlášeny.

V případě zájmu o vyzvednutí obědu ve školní jídelně je nutné stravu přihlásit (možno v aplikaci Strava.cz nebo telefonicky na telefonním čísle 725 964 370 ). Na každý nový  měsíc (v případě distanční  výuky) je nutné se přihlásit ke stravování znovu. Toto platí i pro zaměstnance školy.

Provozní doba kanceláře ŠJ po dobu distanční výuky

7,00  -  8,00

11,15  - 13,30

Vnitřní řád školní jídelny: Vnitrni_rad_SJ-_od_2019.pdf

• Výdej obědů

Školní jídelna je otevřena v čase 11:15 - 12:30 h.

Výdej obědů do jídlonosičů probíhá v čase

• 11:15 - 12:30 h

Přihlašování a odhlašování obědů

Přihlašování, odhlašování obědů provádějte minimálně 1 pracovní den do 13:00 h a to telefonicky nebo osobně. Změny je možné provádět i elektronicky v terminálech u dveří ŠJ nebo aplikaci strava.cz  a to minimálně 3 dny předem viz. níže.

Při ukončení školní docházky (netýká se žáků devátých tříd) je nutné, aby zákonní zástupci odhlásili žáka
    také ze stravování.
    Odhláška ze stravování: odhlaseni_stravnika.docx

Odhlašování obědů v měsíci prosinci bude z provozních důvodů ukončeno ve středu 16. 12. 2020 ve 13,00 hodin.

Nepřítomnost žáka a odhlášení oběda

Na základě platné legislativy (vyhláška č. 107 / 2005 Sb.) o školním stravování je přípustné odebrat oběd pouze první den nepřítomnosti žáka ve škole. Pokud nepřítomnost trvá déle, nemá žák nárok na dotovaný oběd a strava se musí odhlásit, nelze ji dále vyzvedávat.

Zaměstnanci školy jsou povinni stravu odhlásit již první den nepřítomnosti a to vždy do 7,00 hodin. V opačném případě uhradí plnou hodnotu stravy, včetně mzdové a věcné režie.

Způsoby úhrady stravného

Úhrada obědů bude probíhat formou inkasa (záloh) na následující měsíc z účtu strávníků (rodičů) sporožirových nebo běžných účtů. Jiný způsob platby lze domluvit s vedoucí ŠJ. Žák platící inkasem je přijat ke stravování automaticky, platba jiným způsobem pouze po předložení dokladu o zaplacení.

Školní jídelna je vybavena bezstravenkovým systémem. Strávníci používají čip, který je možno zakoupit v kanceláři ŠJ. Výše poplatku za čip odpovídá aktuální pořizovací ceně

Tento čip slouží strávníkovi po celou školní docházku a lze ho vrátit funkční a nepoškozený do 3 měsíců po ukončení školní docházky. Čipem se žák každý den prokáže u okénka při výdeji obědů. V případě zapomenutí čipu si žák vyzvedne náhradní stravenku u terminálu nebo vedoucí ŠJ.

Výběry obědů

Strávníci mohou vybírat ze dvou obědů. Pro žáky 1. - 5. tříd je přednastaven oběd č. 1, pro žáky 6. - 9. tříd a dospělé oběd č. 2. Změny se provádí na terminálech umístěných před dveřmi jídelny nebo elektronicky v aplikaci strava.cz a to 3 dny dopředu.

• Elektronické provádění změn v aplikaci strava.cz

1. Žák nebo rodič si osobně v kanceláři ŠJ vyzvedne uživatelské jméno a heslo.
        2. Na internetových stránkách www.strava.cz zadejte do pole "Výběr jídelny" číslo 0918 a poté vyplňte Vaše uživatelské jméno a heslo.
        3. Po přihlášení zvolte menu "Objednávky".
        4. Nyní vidíte zaškrtnuté objednané obědy.
        5. Pokud chcete oběd změnit, zaškrtněte políčko u druhého chodu.
        6. Pokud chcete oběd ohlásit, zrušte označení políčka.
        7. Pro zapsání změn musíte zvolit tlačítko "Odeslat".

Změny můžete provádět i v mobilní aplikaci, kterou stáhnete
        zde: www.strava.cz

• Jídlo vydané do jídlonosičů

Oběd vydaný do jídlonosiče je podle platné legislativy určen k přímé spotřebě! V případě jeho uskladnění nenese školní jídelna zodpovědnost za jeho kvalitu.