• Redakční tým nového časopisu naší školy vznikl ze žáků s pozitivním vztahem k českému jazyku, ze žáků s určitou dávkou literárního či jiného talentu, kteří jsou zapáleni pro získávání informací a jejich další zprostředkování vám všem - žákům, učitelům a všem příznivcům Základní školy Nerudova 9. Časopis bude kompilací aktuálního dění ve škole a v kraji, ve kterém žijeme a klade si za cíl informovat, inspirovat a bavit.

Časopis vychází výhradně v elektronické podobě na našich webových stránkách.

• Jednotlivá vydání časopisu.

• Redakční tým

• Mgr. Lucie Knedlová
      • Pedagogické vedení a směřování celého týmu. Jazyková a obsahová korekce textů.

• Diana Grillová (8.B)
      • Vede redakci za žáky a dohlíží na dodržování uzávěrek. Má na starosti Slovo úvodem, Komentáře a bude autorkou většiny hlavních článků časopisu.

• Karolína Kožíšková (9.C)
      • Připravuje rubriky Móda aneb co se nosí ve škole, Profily deváťáků a Kolem dokola – příběhy školních pomůcek.

• Nina Řičánková (9.C)
      • Připravuje rubriky Móda aneb co se nosí ve škole a Profily deváťáků.

• Matyáš Kočvara (8.C)
      • Zpracovává Sportovní seriál, zaměřený na představení olympijských disciplín a jejich zastoupení mezi žáky naší školy.

• Barbara Janečková (7.D)
      • Je pověřena rubrikou Sedm otázek na tělo – bude tedy zpovídat učitele, aby je žákům představila v trochu jiném světle.

• Františka Frantálová (7.D)
      • S Nikčou jsou hlavními reportérkami školního časopisu a pokud je na chodbě potkáte s diktafonem, nelekejte se a nebojte se jim odpovědět – připravují pro nás ankety na nejrůznější témata.

• Nikola Miřejovská (7.D)
      • S Františkou jsou hlavními reportérkami školního časopisu a pokud je na chodbě potkáte s diktafonem, nelekejte se a nebojte se jim odpovědět – připravují pro nás ankety na nejrůznější témata.

• Adéla Strusková (7.D)
      • Zpracovává fotoreportáže z akcí školy a přináší zajímavé tipy na kulturní a sportovní aktivity.

• Veronika Eliášová (7.A)
      • Je inspirací pro vaše ručičky, na starosti má rubriku Jak na to, a tak se díky ní ledacos naučíte vytvořit.

• Filip Pacík (9.D)
      • Zajišťuje technickou podporu a přípravu grafiky pro jednotlivá vydání.

• Tereza Zdeňková (6.A)
      • Připravuje originální ilustrace pro časopis.

• Beáta Latková (6.A)
      • Věnuje se příběhům a reportážím ze školy.