Třídy se zaměřením na matematiku a přírodovědné předměty

• Přijímací pohovory do 6. třídy se zaměřením na matematiku a přírodovědné předměty.

• aktualizováno: 2. 5. 2022

Informace mohou být aktualizovány v závislosti na epidemiologické situaci.

Žáci v matematických třídách mají stejný učební plán jako ostatní třídy. Povinně však mají předmět Seminář z matematiky místo volitelného předmětu, který rozvíjí matematické schopnosti.

V ostatních předmětech přírodovědného zaměření mají možnost získávat širší znalosti. Vyšší nároky v matematice a přírodovědných předmětech nutí žáky k delší a pečlivější přípravě na hodiny.

Žáci z těchto tříd pravidelně dosahují vynikajících výsledků u přijímacích zkoušek na gymnázia a střední školy.

Přihláška

V případě zájmu o konání přijímacího pohovoru do této třídy, prosíme o vyplnění elektronické přihlášky.

Přihlášky je možné vyplňovat do 31. 3. 2022

• Žáci aktuálně navštěvující ZŠ, Nerudova 9, České Budějovice - přihláška
        • Žáci z jiných škol - přihláška

Termíny pohovorů

Na základě předpokládaného uvolňování mimořádných opatření jsou naplánované pohovory do budoucí šesté třídy se zaměřením na matematiku a přírodovědné předměty na termíny:

• Žáci 5. ročníků na ZŠ Nerudova - 16. 5. 2022 (Po) během dopoledních hodin ve škole.
        • Žáci z jiných škol - 17. 5. 2022 (út) od 14:00, sraz před hlavním vchodem z ulice Nerudova.

Pokud ze závažných důvodů (nemoc, karanténa, ...) nemůže Váš syn/ Vaše dcera vykonávat pohovor v daném termínu, kontaktujte zástupce ředitele pro 2. st. Mgr. Jakuba Zelenku jakub.zelenka@zsnerudova.cz ohledně domluvení náhradního termínu.

V případě pozdního příchodu nebude možné žáka/žákyni vpustit do budovy školy.

Průběh pohovoru

• První část - 30-ti minutový test (učivo matematiky probrané do konce 1. pololetí 5. ročníku).
        • Druhá část - ústní pohovor (učivo matematiky probrané do konce 1. pololetí 5. ročníku).

K přijímacímu pohovoru potřebujete:

žáci 5. ročníku  ZŠ Nerudova

• psací potřeby (gumovací pero nelze použít), rýsovací potřeby
        • pití
        • Žáky vyzvedneme v jejich třídách během dopoledne a poté je přivedeme zpět.

žáci z jiných základních škol

• výpis vysvědčení nebo kopii vysvědčení za 1. pololetí 5. ročníku
        • psací potřeby (gumovací pero nelze použít), rýsovací potřeby
        • pití
        • Pokud bude v době konání pohovorů i nadále zakázán vstup zákonných zástupců a dalších cizích osob do budov školy, žáky si v určený čas převezme před hlavním vchodem v Nerudově ulici pověřený pedagog a po ukončení zkoušky je přivede zpět před budovu školy. Z tohoto důvodu prosíme o časovou dochvilnost.
        • Předpokládaný konec pohovorů je v 15:30.

• známky na vysvědčení za 1. pololetí 5. ročníku
        • výsledek písemné části
        • výsledek ústní části

Zveřejnění výsledků

Výsledky Vám sdělíme telefonicky na telefonním čísle uvedeném v přihlášce a zde na webových stránkách školy nejpozději do 15. 6. 2022.

Výsledky pohovorů naleznete v tomto dokumentu:
        Přijímáme 27 žáků. V případě odhlášení některého z přijatých žáků, kontaktujeme uchazeče pod čarou.

• Základní škola, Nerudova 9, České Budějovice
      • zdenek.srom@zsnerudova.cz
      • kancelář školy 387 422 506; 601 588 051
      • Základní škola Nerudova 9 České Budějovice 370 04 370 04 České Budějovice Czech Republic