Třídy se zaměřením na matematiku a přírodovědné předměty

• Žáci v matematických třídách mají stejný učební plán jako ostatní třídy. Povinně však mají dvouhodinový předmět Seminář z matematiky místo volitelného předmětu, kde rozvíjejí matematické schopnosti.

V ostatních předmětech přírodovědného zaměření mají možnost získávat širší znalosti. Vyšší nároky v matematice a přírodovědných předmětech nutí žáky k delší a pečlivější přípravě na hodiny.

Žáci z těchto tříd pravidelně dosahují vynikajících výsledků u přijímacích zkoušek na gymnázia a střední školy.

Přijímací pohovory do 6. třídy se zaměřením na matematiku a přírodovědné předměty.

Přihlášení k pohovoru

Žáci navštěvující 5. ročníky ZŠ Nerudova

Zákonný zástupce žáka nahlásí svůj zájem u svého třídního učitele pomocí vyplněného informačního listu. Informační listy budou rozdávat třídní učitelé dětem.

Žáci navštěvující jiné základní školy

Žáka může přihlásit pouze zákonný zástupce a to vyplněním tohoto přihlašovacího formuláře: přihlašovací formulář

Přihlášky je možné podávat do 6. 5. 2020.

Konání pohovoru

Samotné pohovory se budou konat ve středu 13. 5. 2020 od 8:30 h

v budově Nerudova.

Přihlášení žáci navštěvující 5. ročníky ZŠ Nerudova

Na pohovor budou přivedeni ze svých tříd určeným pedagogickým pracovníkem, a to dle průběhu pohovorů.

Přihlášení žáci z jiné základní školy

Žáci přijdou v doprovodu zákonných zástupců do budovy Nerudova již v 8:00 h. V kanceláři zástupce pro 2. stupeň proběhne kontrola dokladů.

Sebou vezměte tyto doklady:

• rodný list žáka
        • originál nebo notářsky ověřenou kopii pololetního vysvědčení z 5. r. (nebo výpis z vysvědčení)

Případné přestupy do naší školy se budou řešit až po vyhlášení výsledků o přijetí nebo nepřijetí žáka. Předem nám nezasílejte přihlášky do 6. ročníků.

Hodnocení a zveřejnění výsledků

Podmínkou pro přijetí je úspěšně zvládnutý pohovor z matematiky- učivo 1. pololetí 5. ročníku.

Při pohovoru hodnotíme:

• prospěch z 1. pololetí 5. ročníku aktuálního školního roku
        • úspěšnost v matematickém testu s délkou trvání cca 15 minut
        • následný ústní rozbor testu s doplňujícími otázkami

Informace o přijetí či nepřijetí žáka se dozví zákonný zástupce telefonicky na kontaktu uvedeném v přihlášce.