Třídy se zaměřením na matematiku a přírodovědné předměty

• Přijímací pohovory do 6. třídy se zaměřením na matematiku a přírodovědné předměty.

• aktualizováno: 16. 3. 2021

Žáci v matematických třídách mají stejný učební plán jako ostatní třídy. Povinně však mají dvouhodinový předmět Seminář z matematiky místo volitelného předmětu, kde rozvíjejí matematické schopnosti.

V ostatních předmětech přírodovědného zaměření mají možnost získávat širší znalosti. Vyšší nároky v matematice a přírodovědných předmětech nutí žáky k delší a pečlivější přípravě na hodiny.

Žáci z těchto tříd pravidelně dosahují vynikajících výsledků u přijímacích zkoušek na gymnázia a střední školy.

Přihláška

V případě zájmu o konání přijímacího pohovoru do této třídy, prosíme o vyplnění elektronické přihlášky.

Přihlášky je možné vyplňovat do 16. 4. 2021

• Žáci aktuálně navštěvující ZŠ, Nerudova 9, České Budějovice - přihláška
        • Žáci z jiných škol - přihláška

Termín pohovoru

Předpokládaný termín konání pohovorů je druhá polovina května. Termín upřesníme na základě vývoje epidemiologické situace na začátku května.

Podrobnější informace budeme zveřejňovat na této stránce a přesné termíny konání pohovorů obdržíte také do emailu uvedeného v přihlášce.