• Teams

• Teams je aplikace určená pro videokonference a týmovou práci. Je možné ji využívat i pro týmovou výuku předmětů či výukových skupin. Díky aplikaci můžete rozvíjet spolupráci, komunikaci a dovednosti i během distanční výuky.

Aplikace je dostupná ve vašich školních účtech Microsoft Office 365.

Pro lepší chod programu, doporučujeme nainstalovat aplikaci Teams do počítače. odkaz na stahování

• Jak s aplikací Teams pracovat naleznete v tomto návodu ke stažení a nebo ve videonávodech níže. Jak_se_pripojit_k_Microsoft_Teams_a_kde_najit_materialy_pro_zaky.pdf

Pokud využívá aplikaci Teams více členů rodiny, bude zapotřebí se od účtů Office 365 odhlásit po své práci. Další člen se pak musí zase přihlásit. Operační systém Windows Vám bude nabízet zapamatování účtů a uloží si je v paměti pokud mu to umožníte.

Zde mohou nastat problémy. V aplikaci Teams může docházet k tomu, že se bude automaticky přihlašovat jeden uživatel.

Řešením je, aby každý uživatel počítače měl svůj přihlašovací účet do Windows. Každý pak vidí pouze svoji plochu a nemůže se dostat mezi soubory např. rodičů. Dále si ke svému účtu ve Windows může uložit své přihlašovací údaje do Office 365 a aplikace Teams.

Návod na zřízení samostatných účtů do Windows: Navod_na_vytvoreni_samostatneho_uctu_ditete_ve_Vasem_pocitaci.pdf

• Jak pracovat s Microsoft Teams z pohledu žáka

• Jak zpracovávat úkoly v "Zadání" přes Microsoft Teams z pohledu žáka

• Jak se připojit k videokonferenci