• Informace k otevření školy od 24. 5. 2021

• aktualizováno: 25. 5.

Všechny ročníky se budou učit prezenčně ve škole.

Pro vstup do budovy školy a během pobytu v ní musí žáci nosit správně nasazenou chirurgickou roušku, nebo respirátor bez výdechového filtru. Bez této ochranné pomůcky nebudou vpuštěni do budovy školy.

Ranní nástup do školy

Z důvodu omezení kontaktů mezi žáky z různých tříd bude příchod do školy organizován takto:

Učitelé prvních hodin budou vyzvedávat žáky před školou v uvedených časech a odvedou je do šaten a tříd.

1. stupeň

• Budova Nerudova

7,40 – 1.A, 1.B, 2.A, 2.C, 3.A

7,45 - 5.A

7,50 – 4. A, B, C,

7,55 – 1.C, 2.B, 3. B, 5.B

• Budova Čéčova – žáci přicházejí bočním vchodem

7,40 - 1. D, E, 2.D, 3.C

7,50 – 4.D,E, 5.E + 5.C,D (hlavní vchod Čéčova)

7,55 – 2.E, 3.D, E

2. stupeň

• 7:45 - 6.ročníky + 7. A,B,C + 8.C,D
            • 7:55 - 7.D,E + 8.A,B,E,F + 9.ročníky

Žáci musí být dochvilní. V případě opožděného příchodu vyčkávají na odchod všech skupin a zaměstnanec školy je doprovodí do třídy.

Pokud žáci přijdou po 8:00, je nutno použít vchod budovy Nerudova. Zaměstnanec školy je odvede do třídy.

Žáci, stravující se ve školní jídelně, mají oběd hromadně přihlášený.

Pokud byste neměli zájem o stravování, je nutno obědy odhlásit (možno využít aplikaci Strava.cz nebo telefonicky na telefonním čísle 725 964 370).

Výdej oběda do jídlonosiče první den nemoci je možný pouze v čase 14,00 - 14,15.

Školní družina bude fungovat v běžném režimu 6,00 – 17,00.

Byla zrušena povinnost homogenních oddělení a skupin.

Bližší informace obdrží rodiče od vychovatelek ŠD.

Tělocvik a skupiny na výuku

Žáci budou moci opětovně sportovat a cvičit jak na venkovních, tak ve vnitřních sportovištích. Bude zapotřebí si opětovně nosit cvičení oděv. Dělení na skupiny jazyků a volitelné předměty bude probíhat dle běžného rozvrhu.

Testování žáků

Přítomnost žáků na prezenční výuce ve škole je podmíněna provedením testu na Covid -19. Testovat se ve škole bude antigenními testy–  žáci si odeberou vzorek pro testování sami vatovou tyčinkou z přední části nosu.

Testování bude probíhat 1x týdně – v pondělí nebo bezprostředně po příchodu žáka do školy (ranní ŠD, první vyučovací hodina).

Testování se neprovádí u žáků, kteří absolvovali z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 180 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Nutno prokázat potvrzením od lékaře, lékařskou zprávou, či zprávou z laboratoře.

Leták pro rodiče - odkaz

Veškeré informace o testování na webových stránkách MŠMT - https://testovani.edu.cz/

Návody na používané testy:

LEPU leták- odkaz

LEPU video- odkaz

SINGCLEAN leták- odkaz

SINGCLEAN video- odkaz

SEJOY leták- odkaz

SEJOY video- odkaz

Děkujeme za pochopení a spolupráci.