• Úspěchy a ocenění školy

      • Post Bellum- hrdinové národa

      • Post Bellum je nezisková organizace, která od roku 2001 vyhledává a nahrává vzpomínky pamětníků klíčových momentů 20. století. Založila ji skupina českých novinářů a historiků, kteří se potkávali na tiskových konferencích a výročních pietních akcích a byli přesvědčeni, že pamětníci musí dostat příležitost svůj příběh vyprávět vcelku, souvisle a detailně.

        Stěžejním projektem Post Bellum se proto stala Paměť národa, sbírka vzpomínek konkrétních osobností, fotografií, deníků a různých archiválií z období totalit 20. století.  Dnes sbírka čítá tisíce zpracovaných pamětníků a jako internetový archiv je přístupná široké veřejnosti.

        Naše škola díky svému důrazu na výuku moderních dějin, pravidelné a blízké spolupráci s Post Bellum obdržela ocenění. Post_Bellum_oceneni.pdf

      • Moderní škola na dotek

      • Naše škola začala od roku 2020 využívat nové komunikační nástroje. Jedním z nástrojů je i komunikační panel pro žáky školy. 

        Díky blízké spolupráci se společností ÁMOS vision vznikla na naší škole nová komunikační platforma. Na panelech mohou děti hledat informace o výuce a akcích na škole. Dále zde neustále zobrazujeme vzdělávací videa s prevencí šikany, kybernetické bezpečnosti a příklady první pomoci. 

        Díky spolupráci se nám podařilo získat certifikát MODERNÍ ŠKOLA NA DOTEK.

        Ámos_certifikát.pdf

      • Škola udržitelného rozvoje

      • Centrum managementu vzdělávání a výchovy pro udržitelný rozvoj při Vysoké škole evropských a regionálních studií, z.ú.
        ve spolupráci s Klubem ekologické výchovy z.s.
        a za podpory Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Jihočeského kraje
        a Odboru životního prostředí, zemědělství a lesnictví Krajského úřadu Jihočeského kraje

        vyhlásil 1. ročník soutěže o titul Škola udržitelného rozvoje.

        Škola má v rámci akčního plánu EV, již od roku 2017 vypracovaný „EKOKODEX“, který je určen, jak pro děti, tak pro všechny učitele, kteří svým vzorem vedou děti k jeho dodržování, čímž se všichni učitelé zapojují do realizace EV na naší škole.

        Ekokodex školy: 

        pečujeme o zdravé prostředí školy, udržujeme pořádek, využíváme denního světla, zhasínáme - šetříme energií, větráme efektivně, šetříme vodou, šetříme papírem, předcházíme vzniku odpadu, třídíme odpad – pečlivě, neplýtváme jídlem

        Realizace EVVO: 

        Environmentální výchova je začleňována do jednotlivých předmětů jako průřezová témata a to v těchto základních tematických okruzích: 

        ekosystémy, základní podmínky života, lidské aktivity a problémy životního prostředí, vztah člověka k prostředí

        Obdržený certifikát: škola_udržitelného_rozvoje.pdf

  •  

     

     

     

  • Úspěchy a ocenění žáků naší školy

    • Školní rok
    • Oblast
    • Kolo
    • Vyhledat
    • 2018/2019

        • družstvo chlapců

        • 3. místo
        • Přespolní běh · Okresní kolo · 2018/2019
        • družstvo dívek

        • 4. místo
        • Přespolní běh · Okresní kolo · 2018/2019
        • družstvo chlapců

        • 3. místo
        • Přespolní běh · Okresní kolo · 2018/2019
        • družstvo dívek

        • 4. místo
        • Přespolní běh · Okresní kolo · 2018/2019
        • Jakub Bouška, Jáchym Šrom

        • 2. místo
        • Odznak všestrannosti · Okresní kolo · 2018/2019
        • Valentýna Žišková

        • 3. místo
        • Odznak všestrannosti · Okresní kolo · 2018/2019
        • 1. družstvo

        • 6. místo
        • Odznak všestrannosti · Okresní kolo · 2018/2019
        • Lomská, Špirochová, Amchová, Maxová, Drábová, Vágner, Plášil, Šuchaň, Majorenko, Hazuka Piskořová, Zdeňková, Tučková, Vávrová, Veselá, Hruška, Šrom, Marek, Janoušek, Oborný

        • 2. místo
        • Štafetový pohár · Okresní kolo · 2018/2019
        • starší žákyně

        • 1. místo
        • Pohár rozhlasu · Okresní kolo · 2018/2019
        • mladší žákyně

        • 4. místo
        • Pohár rozhlasu · Okresní kolo · 2018/2019
        • starší žáci

        • 5. místo
        • Pohár rozhlasu · Okresní kolo · 2018/2019
        • mladší žáci

        • 6. místo
        • Pohár rozhlasu · Okresní kolo · 2018/2019
        • Piskořová, Zdeňková, Šrom, Hruška

        • 2. místo
        • Atletický trojboj · Okresní kolo · 2018/2019
        • Piskořová, Zdeňková, Šrom, Hruška

        • 2. místo
        • Atletický trojboj · Okresní kolo · 2018/2019
        • Matyáš Křivský 8.A

        • 4. místo
        • Olympiáda v Nj · Okresní kolo · 2018/2019
        • Pavlína Nováková 9.E

        • 7. místo
        • Olympiáda v Nj · Okresní kolo · 2018/2019
        • Matyáš Křivský 8.A

        • 4. místo
        • Konverzační soutěž - Nj · Okresní kolo · 2018/2019
        • Pavlína Nováková 9.E

        • 7. místo
        • Konverzační soutěž - Nj · Okresní kolo · 2018/2019
        • Tereza Santariusová

        • 4.-8. místo
        • Pythagoriáda 5. r. · Okresní kolo · 2018/2019
        • Matěj Bajgar, Vicky Cinková

        • 9. -17. místo
        • Pythagoriáda 5. r. · Okresní kolo · 2018/2019